[personal profile] biber551

От попався мені цікавий графік. І якщо на нього подивиться то постає питання "а чи був хлопчик?". Це в контексті що загубили американський шипбілдінг і треба його робить грейт егейн. Не був він ніколи грейт, тіки під час війни за великі бабоси міг швидко наштампувати багато суден сумнівної якості. Але під час війни не до жиру, а після це продавалося по ціні металобрухту і хто ж відмовиться. От що реально втратили, так це британський судопром, і відомо як. Під час війни наклепали стілько що двадцять років попит був мінімальний, а коли він почав рости, вже було пізно - застаріле обладнання, втрачені кадри. І простіше було вкластись в нові верфи в країнах з дешевою раб. силою.
Можна було звісно державними програмами врятувати, але це ж потрібен був розум, а звідки йому взятись.
От такі діла.

Date: 2025-04-08 09:53 am (UTC)
kondybas: (Default)
From: [personal profile] kondybas
Тайвань став таким, яким він є, дуже просто. Поки в комуністичному Китаї Мао Цзедуна гралися в культурні революції, вогонь по штабам та у війну з горобцями, Тайвань лише дотримувався ідей права, власності та вільного підприємництва. І поки у Китаї три покоління росло із вбитою десь у спинний мозок концепцією, що держава всім рулить, все регулює, та всім володіє, три покоління тайванців росло на ідеях, що кожен сам відповідальний за своє життя, що працювати, заробляти та багатіти - не гріх, і що ти отримаєш тим більше, чим краща в тебе освіта. І тайванська освіта, між іншим, одна з найкращих у світі - саме в STEM. А китайців вчитися відправляли по всьому світу - а заодне і шпигувати за співвітчизниками та красти все, що погано лежить.

Працювати з тайванцями складно тому, що в них є величезний вибір клієнтури, і якщо є можливість укласти угоду на мільярд, вони не будуть розмінюватися на дрібні замовлення у сто тисяч. Китайці ж, в яких неілюзорна срака в економіці вже четвертий рік, готові братися за будь-що, навіть за те, чого не вміють. Бо ж кожна копійчина для них цінна.

Date: 2025-04-08 10:16 am (UTC)
From: [personal profile] count_enable
Не згоден з тезою про STEM освіту - якось не побачив ніяких відхилень від середьного по галузі. Та й не пригадаю жодної проривної технології з Тайваню. В напівпровідниках вони використовують технології розроблені в США чи ЄС.
Щоб отримати угоду на мільярд треба напрацювати репутацію на угодах навіть за 10 тисяч. Ця високомірність і небажання працювати з дрібнотою погубили бізнес Інтела в модемах та embedded, причому в embedded аж два рази. Китайці це розуміють не від вчора (і нема ніякої сраки в китайському хай-теку ні 4 рік,ні 4 місяць), того вони агресивно вигризають Тайвань з ніші компонентів побутової електроніки. Та й Тайвань це не лише гіганти індустрії, але й дрібні компанії для яких 10к це дуже хороший бюджет. І вони хронічно не можуть в співпрацю з такими ж малими або й не дуже малими фірмами з ЄС чи США. Єдиний спосіб нормально вести бізнес з Формозою це мати місцевого агента який і буде домовлятись з іншими тайванцями. В Тайваню нема стратегії як утримати своє лідерство і унікальність для світового ринку, думаю через 10 років цей острів вже не буде столицею напівпровідників.

Profile

biber551

July 2025

S M T W T F S
  1 23 4 5
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Page Summary

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 6th, 2025 10:16 am
Powered by Dreamwidth Studios