Entry tags:
Історично - актуальне. Про американський шипбілдінг

От попався мені цікавий графік. І якщо на нього подивиться то постає питання "а чи був хлопчик?". Це в контексті що загубили американський шипбілдінг і треба його робить грейт егейн. Не був він ніколи грейт, тіки під час війни за великі бабоси міг швидко наштампувати багато суден сумнівної якості. Але під час війни не до жиру, а після це продавалося по ціні металобрухту і хто ж відмовиться. От що реально втратили, так це британський судопром, і відомо як. Під час війни наклепали стілько що двадцять років попит був мінімальний, а коли він почав рости, вже було пізно - застаріле обладнання, втрачені кадри. І простіше було вкластись в нові верфи в країнах з дешевою раб. силою.
Можна було звісно державними програмами врятувати, але це ж потрібен був розум, а звідки йому взятись.
От такі діла.
no subject
Не тільки. Тайванські інженери вирішили декілька надзвичайно складних технологічних проблем, що дозволило їм отримувати великий відсоток робочих кристалів на найбільш сучасних техпроцесах. Інтел так і не зміг наздогнати TSMC, не тільки відстаючи на один рівень літографії, але й отримуючи на цьому нижчому рівні менший відсоток робочих кристалів. Ясний пень, що рентабельність виробництва була нижчою, ніж в TSMC, і сторонні замовники понесли свої гроші на Тайвань.
Ось вам дуже корисний канал, це плейлист про Тайвань:
https://www.youtube.com/watch?v=x02pq2HeKQY&list=PLKtxx9TnH76Rxv5BOgJs_DHvlHxlcPhfo
Але там є і плейлисти про інтел та інші компанії, і доволі популярно пояснюється, чому в конкурентоспроможне контрактне виробництво не змогли ні інтел, ні амд, ні японці, ні корейці.
no subject
Проблема Інтела в хибному виборі шляху після 20 нм і нестачі інженерних ресурсів на паралельну розробку інших техпроцесів. Інтелівці не тупіші, їм просто не повезло в якийсь момент R&D, а "ефективні менеджери" це ще й сильно усугубили. До недавнього часу Інтел мав передові техпроцеси і не хотів ними ділитись з ніким, того не брав замовлення в сторонніх фірм.
Щодо АМД - вони навіть не пробували, вони свідомо позбулись своїх фабрик 20 років тому і перебудували свій бізнес на fabless модель.
Самсунг має цілком конкурентний техпроцес і успішно продає свої послуги, але в них вистарчає внутрішнього попиту щоб нормально завантажити виробничі потужності, для них foundry services це більше спосіб стратегічної співпраці і тісної прив"язки своїх партнерів.
Тайваньці нічим самі по собі не унікальні, і якщо вони всерйоз не займуться довготривалим і всестороннім розвитком острова то через 10 років перейдуть до історії. Не може країна виживати виключно на одній компанії.